Hyggelig gjensyn
Postet av Charlottenlund Sportsklubb den 23. okt 2026

Denne uka fikk vi hyggelig besøk av en tidligere fotballspillere fra CSK. Vidar Beyer Berg har flyttet fra byen, men kjørte seg en tur innom klubben for å slå av en prat.
Vidar var keeper på CSKs lilleputtlag, som i 1967 vant serien med den imponerende målforskjellen 50–0. Slik Vidar husker det, så lot laget være å score i andre omgang av sesongens siste kamp fordi gutta synes det var artig med 50 scorede mål. Samme år gikk laget også til topps i RBKs 50-årsjubileumscup og vant landsmesterskapet i lilleguttklassen. Dette var CSKs første store seier innen fotballen.
Det er hyggelig at tidligere CSK-spillere tar turen innom, og ekstra stas når det også følger med gode historier fra klubbens lange historie.
En innholdsrik uke i CSK – mer enn bare mål og resultater
Postet av Charlottenlund Sportsklubb den 20. okt 2026
Det har vært høy aktivitet i CSK den siste uka. Fotballsesongen går mot slutten, samtidig som håndball og innebandy er godt i gang med sine sesonger. På tvers av idrettene har det vært mye aktivitet, engasjement og mange kamper.
Mange kamper og mange mål
I løpet av uka har CSK arrangert 15 hjemmekamper i fotball og 7 hjemmekamper i håndball. Innebandyen har foreløpig spilt én bortekamp.
Til sammen har lagene scoret hele 191 mål, mens 172 mål har gått inn bak våre egne keepere. Det har med andre ord vært mange mål å glede seg over – og noen å lære av!
Idrett handler om mer enn resultatene
Selv om mål, seire og resultater er en synlig del av idretten, er det ikke hele bildet.
Idrett er skrubbsår på knærne, jubelrop, skuffelser og frustrasjon. Det er å øve på noe man ikke får til, kjenne på mestring når det endelig lykkes, og stille opp for lagkameratene sine – både på gode og mindre gode dager.
Aller viktigst er kanskje alt som skjer rundt kampene: vennskapene som bygges, tryggheten som utvikles, og følelsen av å høre til i et fellesskap.
En møteplass også utenfor banen
Lørdag viste vi også en annen side av CSK, da hele 140 personer samlet seg til bydelsfest. Det er en fin påminnelse om at klubben er mer enn treninger og kamper. CSK er også en møteplass der mennesker samles, blir kjent og bygger fellesskap på tvers av lag og aktiviteter.
Det er summen av alt dette som gjør klubben vår til det den er.

Vellykket kickoff for de yngste
Postet av Charlottenlund Sportsklubb den 14. okt 2026

Tirsdag 13. oktober samlet vi over 150 deltakere til kickoff for de yngste i klubben. Ettermiddagen bød på både foreldremøter og treningsøkter med instruktører fra herre- og damelaget – en flott arena for både læring, mestring og fellesskap.
Vår samarbeidspartner Nor Contact var på plass med salg av klubbkolleksjonen, og det ble også vervet nye medlemmer til klubbens styrende organer.
Kickoffen ble et svært vellykket arrangement og et viktig bidrag i arbeidet med å bygge en sterk og inkluderende klubb for framtiden.
CSK Høstcup
Postet av Charlottenlund Sportsklubb den 8. okt 2026
Takk for en fantastisk CSK Høstcup!
For en helg det har vært! 💙⚽️
183 lag fra hele 16 kommuner var samlet da CSK Høstcup gikk av stabelen denne helgen. Sammen skapte spillere, trenere, lagledere, foreldre, supportere, dommere og frivillige en helg fylt med fotballglede, engasjement og fellesskap.
Vi i CSK vil rette en stor takk til alle dere som tok turen til oss og bidro til å gjøre årets Høstcup til den festen den ble!
Fotballglede og fair play
På banene har vi sett masse konkurranseinstinkt, innsats og spennende kamper. Men minst like viktig har det vært å se håndtrykk, oppmuntring, smil og respekt for både med- og motspillere.
For oss handler en fotballcup om mer enn resultatene. Det handler om å få spille fotball, møte nye mennesker, få nye venner og oppleve gleden av å være en del av et lag. Det er nettopp dette vi ønsker at CSK Høstcup skal være – en møteplass der idrettsglede, fellesskap og fair play står i sentrum.
En stor takk til alle frivillige
En ekstra stor takk går til alle våre frivillige, dommere, trenere, lagledere og alle andre som har lagt ned utallige timer både før og under cupen.
Det er deres innsats som gjør det mulig å gjennomføre en cup av denne størrelsen. Tusen takk for at dere stiller opp, bidrar og skaper gode opplevelser for alle som deltar!
Ekstra artig at Adressa tok turen innom for å skrive om dugnadsinnsatsen. Saken kan du lese her om du har abonnement.
183 lag – 348 kamper – én stor fotballfest
183 lag
16 kommuner
348 kamper
Masse fotballglede
Og én stor takk til dere alle! 🙌
Takk for besøket og for at dere var med på å gjøre CSK Høstcup til en fantastisk helg.
Vi håper vi sees igjen – velkommen tilbake til CSK Høstcup! 💙⚽️

Kickoff CSK barnehåndball for kull 2018-2020!
Postet av Charlottenlund Sportsklubb den 28. sep 2026
🤾 Velkommen til kickoff for barnehåndballen i CSK!
Tirsdag 13. oktober inviterer vi jenter og gutter født i 2018, 2019 og 2020 til en morsom håndballøkt i CSK Øvre Rotvoll Arena. Både nye og kjente spillere er velkomne!
Tidspunkt for hvert kull:
• 2020: kl. 16.30–17.30
• 2019: kl. 17.30–18.30
• 2018: kl. 18.30–19.30
Trenere fra dame- og herrelaget sørger for håndballglede og aktivitet for barna, mens foreldrene samles til foreldremøte og får informasjon om sesongen.
👕 Nor-Contact kommer med stand, med mulighet for å prøve og kjøpe CSK-klær.
Ta med treningstøy, innesko, drikkeflaske og godt humør. Vi gleder oss til å se dere i hallen!
